Cesta do El Salvadoru  
 
 

Lety do El Salvadoru sú prevádzkované CK Exim tours prostredníctvom ČSA z Prahy. Vlakové, či autobusové spojenie si z ČR či SR môžete ľahko vyhľadať na www.cp.sk . Lieta sa strojom Airbus 310, alebo Airbus 300. Let trvá približne 14, až 15 hodín. Medzipristátie je na Dominikánskej republike. Po troch hodinách od doplnenia paliva a odletu z Dominikánskej republiky pristávate v San Salvadore, hlavnom meste El Salvadoru vo vnútrozemí krajiny, kde vás čaká klimatizovaný autobus a prepraví do hotela Royal Decameron Salinitas, alebo prípadne do iného, podľa ponuky.  Pri ceste späť do Prahy  je medzipristátie na Isla Margarite.

reklama:
 
 
 
 
 
  Nezabudnite na...  
 
  Pláže:
El Salvadoru západnú až juhozápadnú hranicu tvoria pláže s Tichým oceánom. Pritom len pár hodín cesty cez Honduras sa dotknete Karibiku a trochu
ďalej prstom na mape čiarou prejdete až do Atlantiku. Stále však pre našinca ďaleké moria, a oceány. Tichý oceán a západné pobrežie El Salvadoru však nemusí navštíviť len prst na mape, ale aj návštevník sám. Sledujte západ slnka, ako sa pomaly ponorí do mora a hneď ráno na druhom konci Sveta rozjasní oblohu. Pohľad na zapadajúce slnko je tiež celkom pekný romantický moment, ktorý môže znamenať niekomu aj splnený sen.

Costa Azul:
Pláž Costa Azul je vlnami vychýrená pláž, 2 kilometre dlhá, s tmavým pieskom. Vyhľadávaná surfermi, ale aj bežnými turistami. Dopravu k pláži poriada v pár hodinových intervaloch hotel minibusmi. Určite si túto možnosť nenechajte ujsť. V rámci svojho all inclusive máte zdarma slnečníky a lehátka. Taktiež aj občerstvenie v Snack bare. Výborné vlny sú skvelou príležitosťou vyskúšať si nejaký ten vodný šport. Vodný kajak a bodysurf máte zapožičaný zdarma.

GSM:
Mobilné pripojenie nie je tak úplne clekom zaručené v každej oblasti El Salvadoru. Pokrytie majú zväčša len oblasti v mestách a hotely, či dediny. Český, či slovenský T-mobile napríklad bez problémov. Pre El Salvadorskú predvoľnu sa zadáva +503. Miestnu mobilnú kartu si môžete zadovážiť len vo väčších miestach.

Elektrina:
Elektrický prúd v celej krajine má US normu 110 voltov. Ak poznáte z amerických filmov, či z iných zdrojov, americké zástrčky, ide práve o tie dvojkolíkové jednoduché zástrčky, pre ktoré je potrebný adaptér. Ten si môžete kúpiť aj na Slovensku v každej dobrej predajni elektra. V krajnom prípade vôbec nie je problém si konkrétny adaptér kúpiť aj v Salvadore. V obchode v areály hotela Royal Decameron Salinitas je to bezproblémov.

Dovoz tovaru a suvenírov:
Zrejme ste sa při cestách z Egypta stretli niekedy s nariadením, že nesmiete mať žiadne koraly a mušle. Vládne nariadenia, ktorými sa vláda krajiny snaží obmedziť tzv. „rozkrádanie prírody“. Rovnaké opatrenia platia aj v El Salvadore, kde je zakázané vyváťaž z krajiny mušle, živočíchy, rastliny a podobne. El Salvadorci si vedia svojho prírodného dedičstva vážiť a aj tieto nariadenia majú dopomôcť jeho zachovaniu.

Vy jako turisti si môžete z krajiny vyviesť maximálne:
25 cigár, alebo
250 kolkovaných cigariet, prípadne
1 liter rumu.
Všetko sa ráta na 1 osobu.

Očkovanie:
Do krajiny El Salvador a okolitých krajín nie je vyžadované žiadne špeciálne očkovanie. V prípade, že ide o citlivejšieho návštevníka, odporúča sa poradiť so svojim lekárom. Očkovania, ktoré však nie su na škodu sa potom odporúčajú proti hepatitíde. Při dodržiavaní hygieny a pokynov sprievodcu inak nehrozí na cestách nič.

 
 
 

 


All right reserved © 2008 ELSALVADOR.SK -
platby za doménu od roku 2008 do 5. februára 2016 nepretržite prebiehali pod pôvodným autorom.
Stránky mali byť súčasťou cestovateľskej komunity. Od februára 2016 sú venované novej sieti stránok.

Práva na použitie fotografií a textového materiálu vyhradené, ďalšia reprodukcia materiálov je prísne zakázaná.