Honduras  
 
  Hlavné a najväčšie mesto: Tegucigalpa
Úradný jazyk: Španielština
Mena: Hondurasská lempira
Štátne zriadenie: Demokratický štát
Hlava štátu: prezident
Rozloha: 112,492 km²
Populácia: 7,5 milióna

Honduras získal nezávislosť od Španielska v roku 1821 dňa 15 septembra. Od Mexika o dva roky neskôr. Do územia Hondurasu rátame aj okolité ostrovy, vrátane Roatanu, o ktorom sa môžete dočítať viac aj tu...

Honduras je susediaci štát s El Salvadorom. Na juhu tvorí hranicu s Nikaraguou a na západe s Guatemalou. Celú severnú hranicu tvorí malebný Karibik. Nie len vďaka známemu filmu, ale aj pre mnohé rozprávky a báje je Karibik známy vyčínaním pirátov, osamotených námorníkov, či povstalcov, bojujúcich za svoju pravdu, a lúpiacich bohatšie lode. Ešte dnes sa v Hondurase zachovalo pár pevností, slúžiacich na obranu pred pirátmi. Ich vyčínanie sa totiž netýkalo čisto len súše.
    Historické mestá, prekrásne prírodné scenérie a malebné pláže sú miestom na prežitie zaujímavej dovolenky. Istotne využite možnosť potápania, ak sa chystáte k moru. Vychýrené koraly a morský život Karibiku nie je len výmysel cestovateľov, ale holá.. teda mokrá a slaná pravda...

 
 
 
 
 
   Copán  
 
  KLIKNI PRE NÁHĽAD TABULEV Hondurase sa život od toho v El Salvadore nejak príliš nemení. Rovnako krásna krajina, ktorej značne menšiu hranicu oproti El Salvadoru tvorí Tichý oceán, avšak celú severnú Karibské more. Vnútrozemie pritom ukrýva mnoho pokladov a tajomstiev historického významu, tak trochu viac ako v samotnom El Salvadore. Bájne mesto Copán, a sústava mnohých chrámov, stupňovitých pyramíd, ruín a všade prítomných sôch, či iných pozostatkoch po majestátnosti slávnej ríši Mayov a ich neskorších nasledovníkov. V Copáne nájdete mnoho prekrásnych možností na jedinečnú fotografiu do svojho albumu.

      Mesto je významné svojou rozlohou, aspoň čiastočnou zachovanosťou mohutnejších stavieb a množstvom sôch, keramiky a iných predmetov, ktoré sa počas neprestávajúcich archeologických výskumov podarilo nájsť. Fotografie z mesta, je možné nájsť aj v galérií na webovej stránke. Nižšie na obrázku je model, ako mesto vypadalo, podľa zachovaných základov.

 
 
 

 


All right reserved © 2008 ELSALVADOR.SK -
platby za doménu od roku 2008 do 5. februára 2016 nepretržite prebiehali pod pôvodným autorom.
Stránky mali byť súčasťou cestovateľskej komunity. Od februára 2016 sú venované novej sieti stránok.

Práva na použitie fotografií a textového materiálu vyhradené, ďalšia reprodukcia materiálov je prísne zakázaná.