Turistika  
 
  V El Salvadore sa začal turistický ruch rozvýjať len nedávno. Pre mnohých je El Salvador nepokojná krajina, plná ozbrojencov a zúriacej občianskej vojny. Vojna však dávno skončila a vládne nariadenie obmedzujúce zbrane je dôdovom, prečo je v krajine pokoj. Odľahlé časti mimo turistické oblasti sú možno hniezdom banditov a rebelov. Avšak tých sa netreba obávať. Čo sa turizmu v krajine týka, najväčší diel v navštevnosti tvoria Španieli, Američania, Češi a Slováci. Práve my - stredoeurópania onedlho zrejme budeme tvoriť veľký diel v turizme tohto ďalekého Stredoamerického raja. El Salvador sa stáva pre našinca lákavým a krásnym svetom, ktorý je dostupný nie len možnosťami, ale aj cenovo. Pre rozrastajúci záujem našich turistov o túto krajinu sa s tzv. "požehnaním vlády" bude ďalej rozvíjať turistický ruch, možnosti pre turistov, ako aj ponuka fakultatívnych výletov, ktorých už dnes je bohatá ponuka.

Ak ste sa rozhodli navštíviť túto krajinu, určite využite ponuku fakultatívnych výletov. Česky alebo slovensky hovoriaci delegát v spolupráci s česky hovoriacimi miestnymi sú zárukou, že budete mať všetko dostatočne vysvetlené. Mnohí Salvadorci študovali v ČR, prípadne sa do tejto krajiny oženili. O prílevu turistov skrz Kartago a Exim informovali El Salvadorské noviny aj televízia. Všetko sa stretlo s nadšením.

 
 
 
 
 
  Cestovné kancelárie  
 
 

Zájazdy do El Salvadoru, okruhy "po stopách Mayov" a cesty do Roatanu je možné objednať v rámci zimnej ponuky cestovných kancelárií. Ak si budete objednávať zájazd, skúste v kancelárií povedať, že ste boli na týchto stránkach :-)

reklama:
 
  
 

   

 
 
 

 

 


All right reserved © 2008 ELSALVADOR.SK -
platby za doménu od roku 2008 do 5. februára 2016 nepretržite prebiehali pod pôvodným autorom.
Stránky mali byť súčasťou cestovateľskej komunity. Od februára 2016 sú venované novej sieti stránok.

Práva na použitie fotografií a textového materiálu vyhradené, ďalšia reprodukcia materiálov je prísne zakázaná.