Počítačové hry a preklady  Fejsbuk Facebook  Cestovateľský server

 
   
 
 

MEXIKO

 
 

hlavná strana
štátne symboly
mexiko v číslach
geografia
z histórie
ľudia
mexico city
fauna a flóra
turistika
veľký okruh
malý okruh
lacné letenky
videogaléria

 
 
 
 

MAPA

Mexiko mapa / prejsť na článok
 
 

Sieť Elsalvador.sk

 
 

Server Elsalvador.sk zastrešuje aj ďalšie stránky o štátoch Strednej a Južnej Ameriky. Ak hľadáte niečo ďalšie, možno to nájdete nižšie...

 
MEXIKO - práve na stránke ste Mexico
EL SALVADOR - prejsť na stránku El Salvador
PERU - prejsť na stránku Peru
ROATAN - prejsť na stránku Roatan
 
 
 
 
Aztécka socha
 

Mediálny partner

 
 

Slovenčiny do hier

 
 
 
 

 

 

PLUSY MEXIKA

 
 
  - obľúbená letná destinácia
- históriou bohatá krajina
- charakteristicky svetovo
  známa kuchyňa
- osobitá hudba, folklór
- geografická poloha, Karibik,
  Tichý oceán, USA na severe
 
  
 
 

Ponuka leteniek

  
 
 
Aztec Pyramide
 

Vaše názory

 
 

 

 
 
  
Obrovské mesto, pritom miesto, ktoré by nemali vynechať medzi svojimi zastávkami všetci cestovatelia po Mexiku. Najviac sa o Mexiku dozviete práve v hlavnom meste. Leží v strede krajiny, na pôvodne čiastočne lesom zarastenej planine v blízkosti nižších hôr vo vnútrozemí. Možno sa hovorí že všetky cesty vedú do Ríma, no v Mexiku sa taktiež nemáte problém dostať do hlavného mesta a ceduľu so smerom a vzdialenosťou do hlavného mesta nájdete aj na diaľniciach na opačných hraniciach...
   
 
 
   Mexico City
 
 

Mexico City patrí medzi najväčšie mestá na svete. Zároveň je hlavným mestom krajiny. Pri sčítaní ľudu v roku 2005 počítadlo zobrazilo 8,720,916 obyvateľov. Mesto je najdôležitejším ekonomickým, kultúrnym aj priemyselným centrom krajiny. Rôzne časti mesta sa vyznačujú rôznou architektúrou, obdobím rozmachu a samozrejme sociálnou vrstvou obyvateľstva. Historické centrá, saré chrámy a jednej strane, niekde veľké mrakodrapy, budovy zo skla a betónu, prito v inej časti vládne chudobnejšia architektúra menšie domy a nižšia vrstva obyvateľstva.
 

MEXICO CITYMEXICO CITY
MEXICO CITYMEXICO CITY

 
 
 
 
   Videosprievodca
 
 

Perfektné video, ktoré vás prevedie hlavným mestom, jeho prednosťami a hlavne vás oboznámi s rôznymi miestami, výnimočnými časťami a najmä slávnymi časťami históriou dýchajúceho mesta.

 
 
 

 

 

Autorské práva a práva na všetok obsah na stránkach vyhradený. Akékoľvek ďalšie využitie obsahu, jeho reprodukcia, zneužitie či použitie do prác, ostatných webov, na účely propagácie cestovných agentúr a vo všeobecnosti akékoľvek použitie materiálov textového, myšlienkového či grafického nápadu je vyhradená bez vedomia a dohody s autormi a majiteľmi práv na spomenuté súčasti webu.
Nejtu   All right reserved © 2008 - 2009 atc v spolupráci s CK eximtours